National Youth Weiqi Championships 2017 Result
3/15/2017 8:41 PM

National Youth Weiqi Championships 2017 Result

Group A

 Num   Name 
1 Shen Yi Xiao
2 Xi Yue
3 Wu ZhuoLin
4 Lyu Zheng Xiang
5 Yang Han
6 Gao Ji Yang
7 Lin Xingyang
8 Li Huai Shen
9 Chen MinZhi
10 Kwa Yu Feng Alestier

Group A, School Category

1  Nanyang Technology University  Shen Yi Xiao Li Huai Shen Fan Wen Xuan
2  Hwa Chong Institution Xi Yue Yang Han Ng Shuen Jin
3  Hwa Chong International School Chen MinZhi Chou Calvin Teoh Yu Jue Jazz
4  Anderson Secondary School Wu ZhuoLin

Group B 

Num   Name 
1 Zhu Yu Hao
2 Cao Han
3 Rahardja Lucas
4 Kan Shao En
5 Wang Honghao
6 Wan Hao Cheng
7 Lee Xin Hong
8 Chen Bai Qi
9 Sum Dawn
10 Zhu Yu Ting

Group B, School Category

1  Hwa Chong Institution Zhu Yu Hao Wang Honghao Chen Bai Qi
2  Dunman High School Kan Shao En Wan Hao Cheng Chiang Yu Hsuan
3  Nan Chiau High School Cao Han Zheng XiaLu Chong YongXi Alister
4  Raffles Girls School Sum Dawn Quek Gracelynn Chen Siyu

Group C

 Num   Name 
Tan Shayn
Liao Qin Zong
Chen Yi Lin
Tang Jia Cheng
Lu ZiHao
Peng Zikang
Shue Wan Eu
Yeo Lucas
Zhang Yi Han
10  Zhu Xin Jie Shirlene

Group C, School Category

1 Hwa Chong Institution Liao Qin Zong Tang Jia Cheng Peng Zikang
2 Nan Chiau High School Lu ZiHao Shue Wan Eu Pang Wei En Thaddeus
3 Holy Innocent's High School Chueh Chuang Sheng Khoo Xin Hui ,Celine Ng Zhi Tao Paul
4 NUS High Chen Yi Lin Chia William

 

Group D

 Num   Name 
1 Ou Wen
2 Ho Clarence
3 Tan Ser Gi Chloe
4 Ren Letian
5 Liu Yu Cen
6 Lin Yong Xin Daniel
7 Kang Yew Doong
8 Low Jing Jie Benjamin
9 Lin Xin Yao
10 See Yee Sin Riane
11 Wang Xi
12 Tan Yu Kai
13 Zhu Hou De
14 Pang Eng Pooh Jacob
15 Ng Kai Xiang

Group D, School Category

1 Holy Innocents' Primary School Tan Ser Gi Chloe Low Jing Jie Benjamin Tan Yu Kai
2 Huamin Primary School Ren Letian Heng Zi Qi Cheng Zhi Yong
3 Hong Wen School Sang YiPan Yu Shau Kiet Shaun Lock Guang Juay Xaven
4 Evergreen Primary School Tan Liao Yi Goh Darrel Wong Li Heng

Group E

 Num   Name 
Lee Jun Siang Brian
Kan Shao Rong Timothy
Kang YiMing
Chen Zhuo Ryan
Lv JinDong
Lu Chenghui
Sim Si Hong Shawn
Zhang Derek BoYu
Zhang LuMing
10  Lim Felix
11  Yao Hua Cheng
12  Zhang Han Jin
13  Lee Xin Chen
14  Wang Yu Xin
15  Heng Yu Kai
16  Chan Heng Yi
17  Liu ShaoYi Jason
18  Pek Yu Xuan
19  Huang Yu
20  Goh Ryun How
21  Tan Yan Cong Kayven
22  Tok Lee Joon

Group E, School Category

1 Nan Hua Primary School Kang YiMing Lv JinDong Zhang Han Jin
2 Holy Innocents' Primary School Lee Jun Siang Brian Heng Yu Kai Tan Yan Cong Kayven
3 Nanyang Primary School Chen Zhuo Ryan Pek Yu Xuan Goh Ryun How
4 Kong Hwa School Sim Si Hong Shawn Liu ShaoYi Jason Tok Lee Joon

 Group F

 Num   Name 
Liu Hao Ran
Foong Jing Heng
Cheng Hao
Li Haoxin
Kwok Jeordane
Zhang Xinchen
Teng Raphael
Wei ZiRui Gabriel
Bryan Yeo Jun Hui
10  Ong Ken Xiang Gaven
11  Wang Pin Chun
12  Tan Rong Yi
13  Wu Sebastien
14  Lin Xinrui
15  Heng Teck Liang
16  Long Yi
17  Cai Rong Xuan

Group F, School Category

1 Nanyang Primary School Li Haoxin Kwok Jeordane Wei ZiRui Gabriel
2 Nan Hua Primary School Bryan Yeo Jun Hui Tan Rong Yi Ang Gedeon
3 Ai Tong School Zhang Xinchen Tan Yu Rui Rayden Baey Ethan
4 Rivervalley Prmary School Cai Rong Xuan Xu Zhe An Ong Wei Xiang

Group G

 Num   Name 
Lu Jiani
Wu Zhe Kai
Ang Addison
Tan Ryan
Chan Seng
Ong Kai Sen Jaeden
Chuah Shao Ren
Liu Zheng le
Zhang Zhihe
10  Yang Huai Sen
11  Chen Sze Ting
12  Lee Min Qi
13  Zhang Heming
14  Wang Xin Jie
15  Thay Yu Kai
16  Liang Jing Zhang
17  Wang Hao Zhe
18  Tok Lee Feng
19  Goh Hong Jun
20  Thay Yu Rei
21  Tan Vera
22  Zhou Shizhi

Group G, School Category

1 Henry Park Primary School Zhang Zhihe Chen Sze Ting Goo Yi Co
2 Kong Hwa School Thay Yu Kai Tok Lee Feng Thay Yu Rei
3 Ai Tong School Ong Kai Sen Jaeden Lai Wei Keat Lin Hanjie Benjamin
4 Pei Chun Public School Lee Min Qi Yong Aloysius Ng Jia En

 Group H

 Num   Name 
1 Ye QingHe
2 Cheng Charles
3 Lin Hao Derrick
4 Lin Han Keddrick
5 Weng Heyu Andy
6 Xia Jia Hao
7 Zhang Xin Yuan
8 Wu BuCheng
9 Wang Yu Hang
10 Chen Yi'en
11 Yin Jun Zhe
12 Li Rui Tong
13 Chu Jotham
14 Xiang HaoXuan Louis
15 Zhang Renyu Brian
16 Zhang Xuran
17 Tiger Zhu
18 Zhu Xing Ye
19 Lin Xian Yao Kimmy
20 Lee Jing Tai Lucas
21 Chen Shule
22 Wang TianYue
23

Liu Yi Yang

Group H, School Category 

1  Pei Hwa Presbyterian Primary School Lin Hao Derrick Lin Han Keddrick Han Matthew
2  Nan Hua Primary School Chen Yi'en Teh Tian Cheng Tham Kea Noe
River Valley Primary School  Zhu Xing Ye Tan Xuan Yun Abigail Lee Sen Rong Alex
4  Maris Stella High School Weng Heyu Andy Zhang Renyu Brian -